MÁME FLOW, MÁME OBROVSKÝ DAR

Stále více a více si uvědomuji, jaký mám vlastně životní dar v tom, že dělám práci i jiné s ní související aktivity, která mě strašně baví. Že mě „práce“ dokáže pohltit na řadu hodin, aniž bych se pak cítila unavená, znechucená či naštvaná. A když naštvaná, tak hlavně kvůli tomu, že už s ní musím končit.

Ne každý pochopí, jak mě dokáže uspokojit víkend, když si sama vyrazím do nějakého penzionku a můžu od rána do noci makat, tvořit, psát, vzdělávat se a být pak šťastná a extrémně nabušená novou positivní energií.

Kdo to máte obdobně, asi víte, o čem mluvím. Hodně lidí ale neví, o čem mluvím. Stavy flow a pracovního uspokojení opravdu neprožívá úplně každý. Sama to považuji za úžasnou věc a těžce popsatelný stav zvláštního proudění myšlenek, naprosté koncentrace, uspokojení a maximálního nasazení všech znalostí a dovedností, které jsou pro danou aktivitu třeba. To se prostě musí zažít. J Máte ale i svá negativa…

Na základě koučování zjišťuji a utvrzuji se v tom, že mně podobní lidé se v principu potýkají se obdobnými překážkami a nepochopením ze strany svého okolí. Velice často z nejbližšího okolí. Především, pokud lidé kolem „jen“ chodí do práce, kde si odkroutí 8 hodin, po šichtě odhodí propisku, vypnou PC a prchají domů k televizi, a pokud dělají 30 minut přesčas, tak nadávají ještě týden.

Vnímám, že „my flowující“ máme občas slabé chvilky a tu a tam černé svědomí, a to bohužel hnedka 2x.

  1. Skrze mou práci trpí rodina či nejbližší. Nechápou mé dlouhodobé cíle, mé nasazení. Myslí si, že mi na nich nezáleží, vyčítají mi, že s nimi netrávím dostatek času… Já je ale přece rád mám.
  2. Kvůli mé rodině „šulím“ práci. Kdybych tak teď mohl ještě makat na realizaci svých nápadů a nebyl „omezován“. Místo návštěvy kina bych raději dotáhnul další část projektu. Ale i v kině si to můžu v hlavě proběhnout…

Musím říct, že je to pro mě velice zajímavé téma, a pere se s ním nejeden můj koučovaný, především z řad podnikatelů, majitelů firem i jednatelů. Ani nevíte, jak moc vám rozumím. Jsem ráda, že si plně uvědomujete obě strany mince, aktivně na této oblasti pracujete aktivně a hledáte balanc. Zároveň jste ale na své flow hrdí a ceníte si ho.