ZNÁTE SVÉ VÝKONNÉ VYSAVAČE?

Víte přesně, co a kdo z vašeho okolí je perfektní a velice účinný vysavač Vaší energie?
Po jaké aktivitě, úkolu v práci i doma se cítíte úplně bez energie? Po kontaktu s kterými lidmi? Po kterých rozhovorech jste perfektně naladění, kým motivováni a po kterých činnostech jste rozladění, rozčilení nebo zklamaní, unavení? Máte kolegy, šéfa, přátele a rodinné příslušníky, kteří Vám umí vykouzlit úsměv na tváři nebo Vás naopak vymačkají jako citron? Jak moc je nutné a smysluplné jim svou energii dávat? Máte jí snad Vy k dispozici neomezené množství?
Zkuste se následujících 14 dní soustředit na své vysavače – zapište si 5 – 6 nejefektivnějších z těch, které Vám berou nejvíce energie. Po dvou týdnech si k seznamu sedněte.

Ke každému vysavači v bodech připište, co Vám přesně bere, jak Vás vysává a jak se potom cítíte.
V dalším kroku do seznamu napište, co s tím můžete udělat. Delegovat? Omezit, zkrátit čas s nimi strávený či dané osoby nebo aktivity ze života odstranit úplně? Změnit svůj pohled, vnímání? Smířit se s tím? Co můžete udělat během 48 hodin? Jaký bude Váš první krok k řešení? Napište min. 8 zcela konkrétních a zároveň reálných kroků, co s vysavači uděláte, co Vám to přinese, co získáte, v čem a jak přesně se Vám uleví, ulehčí.
Zatočte se svými vysavači, jedině tím získáte.