Dovnitř, ven, dovnitř, ven

Teď by mě zajímalo, jaké asociace ve Vás nadpis vyvolal. :-)

Nyní ale vážně. Asi nikoho nepřekvapím faktem, že co si pereme do těla, to z našeho těla také vychází. Jak je to ale na mentální úrovni? Úplně stejně. Všechno, co čteme, posloucháme, na co se díváme atd., uvnitř nás vyvolá určité pocity. To, jak se cítíme, ovlivní naše vnímání a chování, které poté „pocítí“ i naše okolí.

Informace, které si do hlavy pouštíme, náš mozek přijímá více či méně jako fakt, na ty se bude prioritně zaměřovat. Pokud si tedy při sledování nekončících seriálů s dějem „na úrovni“ a extrémním duchovním i společenským přínosem, náš mozek nedá naprostou dovolenou.

Např.: V čem konkrétně spatřujete pro svou osobu přínos ve sledování zpráv, které spíše připomínají katastrofický ne-li hororový dokument? Čím Vás obohatí sledování nekončících seriálů s bezduchým dějem a slabou zápletkou, na úrovni mýdlové opery?
A to nemluvím o agresivních pohádkách, které sledují naše děti.

Zkuste si na 2 – 3 týdny dát mediální prázdniny. Nepouštějte televizi, ignorujte články, které na vás vyskočí z obrazovky PC či mobilu. Věřím, že si minimálně uvědomíte skutečnost, že najednou máte hromadu času. Tento čas můžete využít pro sebe, pro svou rodinu, být s nimi, nejen vedle nich. Dlouhé podzimní večery jsou k tomu ideální, povídat si, hrát hry, uvařit si společně něco dobrého…

Někdo se možná bude potýkat s otázkami typu: O čem si vlastně s rodinou povídat a co s nimi vůbec ty dlouhé večery dělat? Čím zabavit sám sebe? V tomto případě se důkladně zamyslete, jak pro svou rodinu vlastně fungujete. Co víte o svém protějšku a jeho trablích, denních starostech. Víte, jaká učitelka je u Vašich dětí nejoblíbenější a kterého spolužáka nemají rádi a proč? Víte to?

Volíte zcela vědomě, co si pouštíte dovnitř své hlavy? V čem Vás tyto informace obohacují a posouvají dále? Co Vám přináší?

Krásy dna

Krásy dna

Troufám si říci, že si všichni myslíme, že jsme si již sáhli na své dno.

Aby Vás kritika „nebolela“

Aby Vás kritika „nebolela“

Udělali jste v dané činnosti vše, jak jste jen nejlépe mohli?

Jak „přežít“ kritiku

Jak „přežít“ kritiku

Kritika je ok, pochybení je výborná zkušenost a zároveň informace, jak to příště udělat jinak nebo lépe