Hurááá, pondělí!

Máme zde první pracovní pondělí v novém roce. Také plní energie a nadšení skáčete z postele a nemůžete už skoro ani dospat, jak se těšíte do práce? Nebo patříte k lidem, kteří prakticky každý pracovní den svádí brutální boj s budíkem, potažmo se sebou samotným?

Zápas nad budíkem se dá díky opakovanému posunutí buzení celkem snadno vyhrát, ale nad sebou? Tam už nám jen tak nějaké rychlé „přeštelování“ nepomůže. Co tedy intenzivněji zapracovat na svém vnitřním nastavení a zamyslet se zcela upřímně nad tím, zda kopete na správném místě a za ten správný tým? A naopak – kopou lidé ve Vašem týmu opravdu za Vás? Víte, jaké je Vaše „proč“, jaký smysl má pro Vás či druhé práce, kterou odvádíte?

Každý máme právo volby. Nebo Vás někdo v práci drží násilím? Někdo za Vás podepsal pracovní smlouvu? Vybudoval firmu, kterou nyní vedete, a vybral lidi do Vašeho týmu? Rozhodl snad někdo za Vás?

Jaký přesně máte důvod ráno vstávat? Je to nutnost platit hypotéku či super káru v garáži? Stereotyp? Zvyk? Zápal pro práci? Těšení na kolegy a nové úkoly?

Udělejte si chvilku a vnímejte 14 dní své pocity, se kterými večer uléháte a ráno jdete do práce. Co jste zjistili?

Krásy dna

Krásy dna

Troufám si říci, že si všichni myslíme, že jsme si již sáhli na své dno.

Aby Vás kritika „nebolela“

Aby Vás kritika „nebolela“

Udělali jste v dané činnosti vše, jak jste jen nejlépe mohli?

Jak „přežít“ kritiku

Jak „přežít“ kritiku

Kritika je ok, pochybení je výborná zkušenost a zároveň informace, jak to příště udělat jinak nebo lépe