Ještě nééé…

Nemůžu, nejde to, pořádně to neumím, ještě nejsem dostatečně připraven, potřebuji přečíst další odborné knihy, navštívit ten či onen seminář, zítra je taky den, třeba mi to za týden půjde lépe, budu toho více vědět… Tušíte, kam tím mířím?

Výmluv, proč s něčím nezačít si dokážeme najít všichni spousty. Co raději změnit úhel pohledu a soustředit se na to, proč vlastně začít chci, jaký je můj hnací motor, čeho pak dosáhnu, co mi to přinese, jak mě to obohatí, jaké zkušeností či dovednosti a znalosti tím získám, jak se rozšíří můj obzor, jaké nové kontakty navážu, jak mě bude vnímat okolí, jak budu na sebe hrdý já sám….

Když se né a né do něčeho pustit, uvědomte si reálně, kde jste v dané věci nyní. Kolik času jste již věnovali přemýšlení o tom, kolik jste investovali do knih a kurzů, vyhledávání informací, vyptávání se lidí v okolí, diskuzí s kamarády a kolegy, čtení článků od odborníků atd. No, když se na to podíváte, tak už jste toho pro svůj záměr udělali celkem dost, že? Nebyla by škoda tento čas a energii jen tak ze strachu či nízké sebedůvěry zahodit?

V dalším kroku se přeneste ze současnosti o pár měsíců dále do budoucna. Představte si co možná nejpodrobněji, jak vypadá váš život právě díky tomu, že dneska začnete. Jak se tam cítíte, jak vypadáte, co umíte, co děláte a zvládáte?

Až oči otevřete, sepište si ihned plán, co uděláte ještě dnes, tento týden, následující 2 týdny, měsíc. Aktivity popište jasně a stručně. Ke konkrétním aktivitám si přiřaďte přesné datum, kdy to bude hotové, co k jednotlivým krokům potřebujete. Nezapomeňte si pak do plánu zanést i odměnu pro sebe za to, že ho pilně dodržujete. Takže, jděte na to!

Krásy dna

Krásy dna

Troufám si říci, že si všichni myslíme, že jsme si již sáhli na své dno.

Aby Vás kritika „nebolela“

Aby Vás kritika „nebolela“

Udělali jste v dané činnosti vše, jak jste jen nejlépe mohli?

Jak „přežít“ kritiku

Jak „přežít“ kritiku

Kritika je ok, pochybení je výborná zkušenost a zároveň informace, jak to příště udělat jinak nebo lépe