Máme flow, máme obrovský dar

Stále více a více si uvědomuji, jaký mám vlastně životní dar v tom, že dělám práci i jiné s ní související aktivity, která mě strašně baví. Že mě „práce“ dokáže pohltit na řadu hodin, aniž bych se pak cítila unavená, znechucená či naštvaná. A když naštvaná, tak hlavně kvůli tomu, že už s ní musím končit.

Ne každý pochopí, jak mě dokáže uspokojit víkend, když si sama vyrazím do nějakého penzionku a můžu od rána do noci makat, tvořit, psát, vzdělávat se a být pak šťastná a extrémně nabušená novou positivní energií.

Kdo to máte obdobně, asi víte, o čem mluvím. Hodně lidí ale neví, o čem mluvím. Stavy flow a pracovního uspokojení opravdu neprožívá úplně každý. Sama to považuji za úžasnou věc a těžce popsatelný stav zvláštního proudění myšlenek, naprosté koncentrace, uspokojení a maximálního nasazení všech znalostí a dovedností, které jsou pro danou aktivitu třeba. To se prostě musí zažít. J Máte ale i svá negativa…

Na základě koučování zjišťuji a utvrzuji se v tom, že mně podobní lidé se v principu potýkají se obdobnými překážkami a nepochopením ze strany svého okolí. Velice často z nejbližšího okolí. Především, pokud lidé kolem „jen“ chodí do práce, kde si odkroutí 8 hodin, po šichtě odhodí propisku, vypnou PC a prchají domů k televizi, a pokud dělají 30 minut přesčas, tak nadávají ještě týden.

Vnímám, že „my flowující“ máme občas slabé chvilky a tu a tam černé svědomí, a to bohužel hnedka 2x.

  1. Skrze mou práci trpí rodina či nejbližší. Nechápou mé dlouhodobé cíle, mé nasazení. Myslí si, že mi na nich nezáleží, vyčítají mi, že s nimi netrávím dostatek času… Já je ale přece rád mám.
  2. Kvůli mé rodině „šulím“ práci. Kdybych tak teď mohl ještě makat na realizaci svých nápadů a nebyl „omezován“. Místo návštěvy kina bych raději dotáhnul další část projektu. Ale i v kině si to můžu v hlavě proběhnout…

Musím říct, že je to pro mě velice zajímavé téma, a pere se s ním nejeden můj koučovaný, především z řad podnikatelů, majitelů firem i jednatelů. Ani nevíte, jak moc vám rozumím. Jsem ráda, že si plně uvědomujete obě strany mince, aktivně na této oblasti pracujete aktivně a hledáte balanc. Zároveň jste ale na své flow hrdí a ceníte si ho.

Krásy dna

Krásy dna

Troufám si říci, že si všichni myslíme, že jsme si již sáhli na své dno.

Aby Vás kritika „nebolela“

Aby Vás kritika „nebolela“

Udělali jste v dané činnosti vše, jak jste jen nejlépe mohli?

Jak „přežít“ kritiku

Jak „přežít“ kritiku

Kritika je ok, pochybení je výborná zkušenost a zároveň informace, jak to příště udělat jinak nebo lépe