Váš život jedním slovem

Dneska mám pro Vás jedno nelehké cvičení, které Vás může dovést k zamyšlení nad Vaším životem, jeho smyslem či Vašimi hodnotami a směrem, kterým se Váš život ubírá.

Zapřemýšlejte nad tím, které jedno jediné slovo by maximálně vystihovalo Vás a Váš život. Slovo, které se v různých obdobách promítá do Vašeho života a v podstatě je Vám celé roky společníkem. Jaké slovo jste si napsali?

V dalším kroku se zamyslete nad tím, zda má toto slovo být součástí Vašeho života i následujících 5, 10 let. Chcete ho ve svém životě? Pokud ano, pak si zapište 15 konkrétních kroků, jak dané slovo můžete mít ve svém životě ještě intenzivněji, více či častěji. Pokud ho ve svém životě nechcete, kterým jiným slovem byste ho do budoucna rádi nahradili? Najděte a sepište 15 způsobů, možností a řešení, jak dané slovo postupně nahradit novým. Příliš nepřemýšlejte nad tím, jak moc reálné tyto kroky jsou. Pište. Co byste udělali, kdybyste měli neomezené možnosti? Dejte prostor své fantazii.

Seznam poté logicky a chronologicky seřaďte tak, jak by jednotlivé kroky měly po sobě následovat. Co vše pro jejich realizaci potřebujete? Co Vám při tom může zkřížit plány? Co nebo kdo Vám naopak může pomoci k rychlejšímu a efektivnějšímu provedení daného kroku? Jaké zdroje k tomu potřebujete? Jakých svých silných stránek můžete využít a jak konkrétně? Do kdy můžete reálně uvedené kroky zrealizovat? Co díky nim získáte? Co naopak díky nim už nebudete muset? Opatřete jednotlivé body seznamu termíny dokončení.

Čím ještě dnes začnete? :-)

Přeji Vám mnoho energie i odvahy do realizace těchto kroků.

Krásy dna

Krásy dna

Troufám si říci, že si všichni myslíme, že jsme si již sáhli na své dno.

Aby Vás kritika „nebolela“

Aby Vás kritika „nebolela“

Udělali jste v dané činnosti vše, jak jste jen nejlépe mohli?

Jak „přežít“ kritiku

Jak „přežít“ kritiku

Kritika je ok, pochybení je výborná zkušenost a zároveň informace, jak to příště udělat jinak nebo lépe