Vypusťte všechno z hlavy

Uvidíte, že ulevíte sobě i svému mozku. Určitě znáte situaci, kdy pracujete na důležitém úkolu. Potřebujete se maximálně soustředit, abyste podali maximální výkon v minimálním čase. To je dnes na denním pořádku, že? Přitom Vám ale na pozadí hlavy opakovaně probleskují další drobné úkoly a aktivity, které musíte daný den či v nejbližších dnech udělat. Tyto myšlenky jsou žrouti energie pro náš mozek. Snižují koncentraci a tím i naši produktivitu. Vyhoďte je z hlavy!
Stačí k tomu úplně obyčejný kus papíru, poznámkový blok umístěný vedle PC, do kterého můžete zanést všechny tyto rušivé myšlenky. Dále nad nimi už nemusíte přemýšlet. Mozek si oddechne, sníží aktivitu v oblastech, které Vás měly na tuto událost upozorňovat.
Já mám blok rozdělen na dvě části. Menší – „Dnes“ a větší část „Nezapomeň“. Do části Dnes patří věci, které opravdu musím stihnout během dne a po jejich vyřízení je s dobrým pocitem přeškrtávám. Část Nezapomeň, obsahuje aktivity, které nehoří, ale mohly by mi v záplavě důležitějších úkolů zcela zapadnout. Takto se to nestane. Mám je tam modré na bílém :-). Osobně nedoporučuji místo bloku používat mobil ani PC. Už jejich otevřením zvyšujete riziko, že se pak podíváte do emailu, na FB či jinak rozptýlíte svou mysl a dáte svému mozku další podněty k práci.
Naučte se nerozptylovat mozek, budete efektivnější.

Krásy dna

Krásy dna

Troufám si říci, že si všichni myslíme, že jsme si již sáhli na své dno.

Aby Vás kritika „nebolela“

Aby Vás kritika „nebolela“

Udělali jste v dané činnosti vše, jak jste jen nejlépe mohli?

Jak „přežít“ kritiku

Jak „přežít“ kritiku

Kritika je ok, pochybení je výborná zkušenost a zároveň informace, jak to příště udělat jinak nebo lépe