Znáte své výkonné vysavače?

Víte přesně, co a kdo z vašeho okolí je perfektní a velice účinný vysavač Vaší energie?
Po jaké aktivitě, úkolu v práci i doma se cítíte úplně bez energie? Po kontaktu s kterými lidmi? Po kterých rozhovorech jste perfektně naladění, kým motivováni a po kterých činnostech jste rozladění, rozčilení nebo zklamaní, unavení? Máte kolegy, šéfa, přátele a rodinné příslušníky, kteří Vám umí vykouzlit úsměv na tváři nebo Vás naopak vymačkají jako citron? Jak moc je nutné a smysluplné jim svou energii dávat? Máte jí snad Vy k dispozici neomezené množství?
Zkuste se následujících 14 dní soustředit na své vysavače – zapište si 5 – 6 nejefektivnějších z těch, které Vám berou nejvíce energie. Po dvou týdnech si k seznamu sedněte.

Ke každému vysavači v bodech připište, co Vám přesně bere, jak Vás vysává a jak se potom cítíte.
V dalším kroku do seznamu napište, co s tím můžete udělat. Delegovat? Omezit, zkrátit čas s nimi strávený či dané osoby nebo aktivity ze života odstranit úplně? Změnit svůj pohled, vnímání? Smířit se s tím? Co můžete udělat během 48 hodin? Jaký bude Váš první krok k řešení? Napište min. 8 zcela konkrétních a zároveň reálných kroků, co s vysavači uděláte, co Vám to přinese, co získáte, v čem a jak přesně se Vám uleví, ulehčí.
Zatočte se svými vysavači, jedině tím získáte.

Krásy dna

Krásy dna

Troufám si říci, že si všichni myslíme, že jsme si již sáhli na své dno.

Aby Vás kritika „nebolela“

Aby Vás kritika „nebolela“

Udělali jste v dané činnosti vše, jak jste jen nejlépe mohli?

Jak „přežít“ kritiku

Jak „přežít“ kritiku

Kritika je ok, pochybení je výborná zkušenost a zároveň informace, jak to příště udělat jinak nebo lépe