VYPUSŤTE VŠECHNO Z HLAVY

Uvidíte, že ulevíte sobě i svému mozku. Určitě znáte situaci, kdy pracujete na důležitém úkolu. Potřebujete se maximálně soustředit, abyste podali maximální výkon v minimálním čase. To je dnes na denním pořádku, že? Přitom Vám ale na pozadí hlavy opakovaně probleskují další drobné úkoly a aktivity, které musíte daný den či v nejbližších dnech udělat. Tyto myšlenky jsou žrouti energie pro náš mozek. Snižují koncentraci a tím i naši produktivitu. Vyhoďte je z hlavy!
Stačí k tomu úplně obyčejný kus papíru, poznámkový blok umístěný vedle PC, do kterého můžete zanést všechny tyto rušivé myšlenky. Dále nad nimi už nemusíte přemýšlet. Mozek si oddechne, sníží aktivitu v oblastech, které Vás měly na tuto událost upozorňovat.
Já mám blok rozdělen na dvě části. Menší – „Dnes“ a větší část „Nezapomeň“. Do části Dnes patří věci, které opravdu musím stihnout během dne a po jejich vyřízení je s dobrým pocitem přeškrtávám. Část Nezapomeň, obsahuje aktivity, které nehoří, ale mohly by mi v záplavě důležitějších úkolů zcela zapadnout. Takto se to nestane. Mám je tam modré na bílém ☺. Osobně nedoporučuji místo bloku používat mobil ani PC. Už jejich otevřením zvyšujete riziko, že se pak podíváte do emailu, na FB či jinak rozptýlíte svou mysl a dáte svému mozku další podněty k práci.
Naučte se nerozptylovat mozek, budete efektivnější.